V sredo, 14. marca zvečer, je vDolnji Bistrici potekal dogodek z naslovom »Kako se lahko tudi samizaščitimo pred poplavami«, namenjen prebivalcem porečja Mure. Žepred tem pa so nevarnosti poplav in pomen samozaščite spoznavaliučenci OŠ Razkrižje. Do konca marca 2017 se bo v porečjihDragonje, Kolpe, Bregane, Sotle, Drave in Mure odvilo 12 dogodkov, vsklopu katerih bodo partnerji projekta FRISCO1 občane inosnovnošolce seznanjali s samozaščitnimi in vzajemnimi ukrepi vprimeru ...
Arso je za večji del Slovenije zaradi močnega vetra razglasil oranžno stopnjo ogroženosti. V petek popoldne se bo severni veter še nekoliko okrepil in bo pihal do sobote zjutraj. V severni polovici Slovenije ter ponekod v višjih legah bo v sunkih lahko dosegal hitrost od 70 do 90 km/h.
Minuli konec tedna je v prostorih Občine Markovci potekal dogodek z naslovom »Kako se lahko tudi sami zaščitimo pred poplavami«, namenjen prebivalcem dela porečja Drave. Že pred tem pa so nevarnosti poplav in pomen samozaščite spoznavali učenci OŠ Markovci in v Novi vasi pri Markovcih postavili tudi tablico dosega visokih voda, ki mimoidoče opozarja, do kam lahko seže Drava. Do konca marca 2017 se bo v porečjih Dragonje, Kolpe, Bregane, Sotle, Drave in Mure odvilo 12 dogodkov ...
Močan veter, ki je iz četrtka na petek pihal v naših krajih, sunki pa so dosegali tudi 90 km/h, je povzročil kar nekaj nevšečnosti, o čemer smo že pisali. Med drugim pa je veter pred kratkim bil usoden tudi za največji klopotec na svetu, ki stoji v Hermancih, saj mu je polomil vetrnice.
Močan veter s sunki med 70 in 90 kilometri na uro, ki je v četrtek zajel naše kraje, že povzroča nevšečnosti. Arso je zaradi močnega vetra za severovzhodno Slovenijo razglasil tudi oranžno stopnjo ogroženosti.
Arso je za severovzhodno Slovenijo zaradi močnega vetra razglasil oranžno stopnjo ogroženosti, saj bodo zvečer in ponoči sunki dosegli med 70 in 90 kilometri na uro.
Ta teden v Parku I. slovenskega tabora v Ljutomeru potekajo dela v zvezi s sečnjo dveh hrastov, ki zaradi slabega stanja predstavljata splošno nevarnost za vse obiskovalce parka. Oba so sedaj že tudi podrli. Od enega izmed teh je lani v neurju odpadla večja veja, ki je polomila tri klopce. Izvaja se tudi obrezovanje ostalih dreves.
Od torka, 14. februarja naprej, v Parku I. slovenskega tabora v Ljutomeru potekajo dela v zvezi s sečnjo dveh hrastov, ki zaradi slabega stanja predstavljata splošno nevarnost za vse obiskovalce parka. V naslednjih dneh pa se bo izvajalo obrezovanje ostalih dreves.
Čeprav je bila letošnja zima bolj mrzla, kot v zadnjih letih ter z večdnevnimi nizkimi temperaturami, se z daljšimi dnevi kažejo lepi sončni dnevi in kmalu bo v deželo ob Muri prišla pomlad, ko bo vse ozelenelo. Ko se bodo začela različna dela na poljih, vrtovih, vinogradih…, skratka vse bo ozelenelo in začele bodo cveteti prve spomladanske cvetlice in to največ na travnikih in gozdnih jasah.
Sneg je pri nas vztrajal tri tedne, v tem obdobju so temperature bile tudi pod ničlo. V petek, 3. februarja, pa se je ozračje krepko ogrelo, glede na zadnje tedne, saj so temperature popoldan pri nas bile okoli 13 stopinj C.