Občina Veržej in Glasbena šola Slavka Osterca Ljutomer sta v četrtek, 26. novembra, v Domu kulture v Veržeju pripravili slovesno prireditev na kateri so se spomnili na rojaka in skladatelja Slavka Osterca ob njegovi 120-letnici rojstva. Sicer pa so v občini Veržej na skladatelja Slavka Osterca še kako ponosni, kajti prav njegove številne skladbe, katere je napisal so sloves ponesle po Sloveniji in v tujini.
Minuli ponedeljek, 23. novembra 2015, je v dvorani Glasbene šole Slavka Osterca Ljutomer potekala zanimiva predstavitev knjige. Članica literarno-recitacijske sekcije Društva upokojencev Ljutomer Jelka Vrbnjak je predstavila svojo prvo knjigo z naslovom Moje pesmi niso sanje, ki jo je izdala v samozaložbi.
Otroci in mladostniki v Kriznem centru za mlade Murska Sobota imajo za športno aktivno preživljanje prostega časa odslej na voljo sobno kolo, ki ga je krizni center kupil s sredstvi, ki so jih oviratlonci zbrali na prvem prekmurskem oviratlonu maja v Murski Soboti. Sobno kolo bodo lahko uporabljali tako otroci in mladostniki v kriznem centru, kot tisti, ki center obiskujejo v popoldanskem in počitniškem času, ko tam deluje dnevni center za otroke in mladostnike Kekec.
Povezavamed generalom Maistrom in MihajlomPupinom (1854 - 1935) po prvi svetovni vojni je vsekakor razumljiva, kajtigeneral RudolfMaisterVojanov (1874- 1934) je v letih 1921 - 1923 bil predsednik komisije zarazmejitev Kraljevine SHS (nato Kraljevine Jugoslavije) s sosednjoItalijo, a znanstvenik in častni konzul Kraljevine Srbije v ZDA izleta 1912 MihajloIdvorski Pupin (rojen v Idvoru v Banatu) je dal številne informacije svojemuprijatelju, predsedniku ZDA WoodrowuWilsonu, daje le-ta na Pariški ...
Vrtni center Kalia Murska Sobota je v sodelovanju z murskosoboško škofijo pred adventom v sredo, 25. novembra, v prostorih na Tišinski cesti v Murski Soboti pripravil delavnico za krasilce cerkva na temo krašenje cerkva za advent in božič, kjer so bile predstavljene novosti s poudarkom uporabe naravnih materialov.
Vljudno vabljeni na predstavitev knjige Mursa - nepozabni napredni Slovenec, velikan Prlekije in Slovenije, ki bo v petek, 27. novembra 2015 ob 18. uri, v dvorani Glasbene šole v Ljutomeru, Prešernova 8.
Potem, ko so se letos na novo odprli vrata rokodelsko učnega centra domače in umetnostne obrti (Center DUO), ki deluje pod okriljem Zavoda Marianum Veržej, se je Urška Ambrož, ki v rokodelskem učnem centru uči udeležence, letos odločila za novost in začela z učenjem udeleženk iz severovzhodne Slovenije, ki so se lotile izdelovanja adventnega venčka narejenega iz gline.
Ob dnevih boja proti nasilju, Društvo varnega zavetja Pomurja, Varna hiša Pomurja, vabi na ogled projekta »Labirint nasilja«, ki na simboličen način omogoča vpogled v izkušnjo nasilja z vidika žrtve. Mimoidoči bodo spoznali dejavnike, ki prispevajo k nastanku in trajanju nasilja nad žensko ter dejavnike, ki prispevajo k uspešni razrešitvi.
Vavli Osnovne šole Radenci se je v torek, 24. novembra popoldne,zbralo izredno veliko število staršev, kot tudi učiteljic inučiteljev, na srečanju oziroma predavanju specialnega pedagoga zamotnje vedenja in osebnosti MarkaJuhanta. Obistoimenski knjigi je naslov tokratnega druženja bil »Varuhotrokovih dolžnosti ali nehajte se ukvarjati zotrokovimipravicami«.
Spet je leto naokoli in Anina zvezdica Pomurje pripravlja 3. Božično akcijo zbiranja hrane z dolgim rokom uporabe za socialno ogrožene družine in posameznike v Pomurju.