Literarnasekcija, ki deluje v DOSOR-ju, Domu starejših občanov Radenci, podvodstvom upokojene profesorice BeeBaboš Logar,je pripravila in izvedla pravi etno-kulturni popoldan v družbi sTinetomMlinaričem izIžakovec. Gre za 60-letnega etno-kulturnega aktivista, ki je popoklicu radiološki inženir, zaposlen v Splošni bolnišnici vMurski Soboti, a je kot član Društva slovenskih pisateljev boljznan kot pesnik, esejist, publicist in urednik.
Selceso razloženo naselje v jugozahodnem delu Slovenskih goric, ki leživ povirjih potoka Rogoznica, pritoka Drave, in potoka Črmlje, ki seizliva v reko Pesnico. Sestavlja ga pet zaselkov in tukaj že osmoleto aktivno deluje Kulturno turistično društvo Selce, ki ga kotpredsednik vodi JanezBelna.Pri društvu deluje dramska sekcija, ki jo usmerja JulijanaBračič,sekcijo ljudskih pevk in pevcev pa vodi JanezKurnik.
V petek, 13. novembra, je bila v Domu kulture premiera monokomedije Prstani Apokalipse, prvenec mladega še ne polnoletnega igralca, dramatika in režiserja Bernarda Rebernika, dijaka 3. letnika Gimnazije Franca Miklošiča.
Pod odlični organizaciji delovne terapevtke Vesne Razboršek potekajo v DOSOR-ju, Domu starejših občanov Radenci, številne ustvarjalne delavnice, ki so v novembru in decembru še kako pogoste, kajti bliža se čas adventa, praznovanje Miklavža, Božička ter pričakovanje novega leta.
Na Gimnaziji Franca Miklošiča Ljutomer (GFML) je v tem tednu vse v znamenju 12. Miklošičevih dni, ki jih v prleški prestolnici pripravljajo v spomin na slovenskega jezikoslovca, filologa in slavista Franca Miklošiča (rojen 20. novembra 1813 v Radomerščaku pri Ljutomeru, umrl 7. marca 1891 na Dunaju). Miklošičeve dneve 2015 so poimenovali Meje domovine in sodobne migracije.
Čebelarstvo ima v Sloveniji bogato tradicijo in velik pomen. Kljub veliki gospodarski vrednosti, ki jo imajo vsi čebelji pridelki (med, cvetni prah, propolis…), imamo od njih še veliko večjo korist preko opraševanja, saj so medonosne čebele najpomembnejše opraševalke žužkocvetnih rastlin. Preko opraševanja nam zagotavljajo kar tretjino svetovne hrane.
Na mednarodni dan strpnosti – 16. november – so devetošolke in devetošolci Osnovne šole Radenci ob svoji razredni uri imeli na programu ustvarjalno delavnico o Temeljnih načelih delovanja Rdečega križa in Rdečega polmeseca. Sedem temeljnih načel je učenkam in učencem 9. a in 9. b v uvodu predstavil aktivist Rdečega križa (spodaj podpisani), sledilo pa je ustvarjalno delo mladih. Tokratna tema je bila še kako dobrodošla v luči preštevilnega gibanja migrantov tudi preko ...
Temelj zakona o zakonski zvezi in družinskih razmerjih med partnerjema možem in ženo govori, da sta za srečo in blagostanje v zakonski zvezi potrebna potrpežljivost, medsebojno zaupanje, odpuščanje ter sprejemanje drug drugega v dobrem in slabem, vse dni svojega življenja.
Vsako jesen, tokrat že desetič, sta Kulturno društvo Križevski rogisti in župnija Križevci pri Ljutomeru skupaj pripravili v nedeljo, 15. novembra, nepozabno sveto mašo, ob koncu sodelovanja z župnijo. Sveta maša je bila v v župnijski cerkvi v Križevcih pri Ljutomeru, katero je daroval domači župnik Štefan Vinkovič.
V Ljubljani je 3. novembra potekal v realizaciji Socialne zbornice Slovenije in Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti seminar Mreža programov socialnega varstva v Sloveniji, ki je bil pretežno namenjen profesionalnemu kadru zaposlenemu na centrih za socialno delo.