Danes 72-letna Marija Sreš je davnega leta 1971 odšla kot katoliška misijonarka v Gudžarat v Indijo med staroselce. Marija Sreš je bila rojena v Bratoncih, v Mariboru pa je končala višjo ekonomsko šolo. Že takrat je bila njena tiha želja, da bi postala misijonarka. Kar 40 let je opravljala delo katoliške misijonarke, predvsem je živela in sodelovala z indijskimi podeželskimi ženskami, ki jim je pomagala, da so postale bolj samozavestne, odločne in se borile, da ženske v Indiji ne ...
Vmurskosoboški Galeriji so 29. oktobra zvečer pripravili otvoritevkar dveh razstav hkrati. V osrednjih prostorih je na ogled razstavaslik in risb 40-letnega UrošaWeinbergerja, samostojnegakulturnega ustvarjalcaiz Ljubljane, v manjših prostorih ter v izložbi pa so razstavljenadela najmlajših iz vrtcev, osnovnošolk in osnovnošolcev terdijakinj in dijakov, ki so nastala v spremljevalnem programu Galerijev zadnjih dveh letih.
Na dogajanje okrog begunske krize in prehoda prebežnikov čez Pomurje in Slovenijo, ki je v drugem valu presegla že številko 100 tisoč, se je odzval tudi dr. Peter Štumpf, soboški škof, ki je na spletni strani Škofije Murska Sobota objavil zapis, ki ga objavljamo spodaj v celoti.
Sekcija Folklorne skupine Kulturnega društva Mala Nedelja je ob svoji dolgoletni tradiciji in nastopih, v petek, 23. oktobra, pripravila folklorno prireditev Zaplešimo v jesen.
V sredo, 28.10.2015, se je v Veržeju odvijal pogovorni večer z Alešem Primcem na temo družinskega referenduma. Ustavno sodišče je namreč pred dnevi, natančneje 22. oktobra letos, odločilo, da referendumu o Zakonu o zakonski zvezi in družinskih razmerjih bo!
Bliža se 1. november, ko bomo na grobovih ponovno prižgali svečke v spomin preminulim. Slovenci smo v samem svetovnem vrhu po porabi sveč na prebivalca, vsako leto jih prižgemo okrog 23 milijonov, kar znaša med 6 in 7 tisoč ton nagrobnih sveč, pri čemer jih kar 11 milijonov zagori v obdobju okoli 1. novembra. Skupaj z Avstrijci in Poljaki tako Slovenci sodimo v sam vrh EU po porabi nagrobnih sveč.
V vseh teh 105. letih delovanja, tamburaške skupne Kulturnega društva Peter Dajnko iz Črešnjevcev, je bilo že veliko napisano in je v občini, kakor tudi v sami regiji skozi vso to obdobje do dobra poznana širšemu krogu ljudem. In skozi vso to zgodovino ljubiteljskega muziciranja mnogih tamburašev, ki jih je peljala skozi rodove in čas že neštetih nastopov naj si bo v domačem kraju, po širni deželi slovenski ali v tujini so svoj visok jubilej skupaj z otroško folklorno skupino, ki ...
Zavod Marianum Veržej je ob sodelovanju mag. Silve Božinove – Deskoska v prostorih Salezijanskega zavoda v Veržeju organiziral tečaj pisanja svetih ikon po svetopisemskem izročilu. Tokrat se je tečaja pisanja ikon udeležilo osem udeleženk iz raznih koncev Slovenije, ki so med drugim spoznale zgodovino in verski vidik ikon.
V Kocbekovi dvorani KUS pri Sv. Juriju ob Ščavnici, smo si v soboto, 24. oktobra, ogledali premierno uprizoritev komedije v treh dejanjih »Volitve v Lakotnem dolu« v izvedbi članov Ljubiteljskega dramskega društva Sv. Jurij.
Komorni zbor Orfej iz Ljutomera, pod vodstvom umetniške vodje Romane Rek, se je ta vikend mudil v glavnem mestu Poljske. V Varšavi je potekal že 11. mednarodni festival Varsovia Cantat. Gre za tekmovanje, na katerem je vsako leto mogoče slišati nekaj najboljših zborov stare celine. Tokrat so se tekmovanja udeležili zbori iz 9 držav. V kategoriji A - mešani zbori so orfejevci v hudi konkurenci zborov iz Latvije, Poljske, Švice in Madžarske osvojili prvo nagrado in s tem zlato liro.