V soboto, 8. junija, je bilo v občini Velika Polana nadvse slovesno, kajti Društvo ŠTRK Velika Polana in občina Velika Polana sta pripravili dan odprtih vrat Kranjčeve domačije pisatelja Miška Kranjca, ki se je rodil leta 1908 v Veliki Polani. Minilo je torej 30 let od njegove smrti, ki se je v literarno zgodovino zapisal kot pričevalec malega človeka iz Prekmurja.
V okviru letošnjega praznovanja 50. obletnice gimnazije v Ljutomeru in 200. obletnice rojstva Franca Miklošiča, po katerem nosi ljutomerska gimnazija ime, so dijaki 2.a razreda s profesoricama Anico Šimonka in Gito Fras od 6. do 8. junija obiskali uršulinsko gimnazijo na Dunaju.
Akademik Boris Pahor, ki bo avgusta dopolnil 100 let, je v petek v Kocbekovi dvorani na posebni slovesnosti prejel naziv »častni občan Občine Sv. Jurij ob Ščavnici«.
Letos mineva 122 let odkar se je v Dokležovju v župniji Dokležovje in občini Beltinci rodil duhovnik Ivan Jerič. Tako so Društvo prijateljev mladine Dokležovje, Krajevna skupnost Dokležovje, občina Beltinci in župnija Dokležovje pripravili Jeričeve dneve, ki so bili posvečeni narodnemu buditelju, kanoniku, Maistrovemu borcu in generalnemu vikarju za Prekmurje.
Letošnje že druge likovne kolonije v Domu pod gorco v Mariboru, ki je bila izvedena v dneh od 24. do 26. maja, se je udeležilo 20 slikark in slikarjev iz tega obdravskega mesta, kot tudi iz bližnjih in daljnih krajev. Ker je prav tedaj bila tokratna pomlad v največjem razcvetu, so tudi na slikarskih platnih prevladali pomladni motivi: pomladno cvetje, pomladna tihožitja, pomlad v okolici Doma pod gorco ter tudi abstraktni motivi pomladi.
Pred rednim zaključkom šolskega leta 2012 / 2013 je bila v sredo, 5. junija, zaključna kulturna prireditev v večnamenskem prostoru Osnovne šole Radenci za učenke in učence od 1. do 8. razreda. Bila je odlična udeležba staršev in starih staršev ter predstavnikov Občine Radenci, ki so se jim s številnimi nastopi predstavili hčere in sinovi, vnukinje in vnuki.
Šolsko leto 2012/2013 se za učence in učenke počasi zaključuje. Prav tako pa smo z današnjim dnem zaključili projekt »Nitke prijateljstva«, ki se prepletajo že peto leto. Zaključek pa ne pomeni konec našega sodelovanja, poslovimo se le za čas počitnic, ko bodo na vrsti druge aktivnosti, ki bodo otrokom prinašale veselje.
Letos 70-letnica, Terezija Šegula iz Gornje Radgone, je pripravila svojo prvo samostojno razstavo fotografij. Pred petnajstimi leti se je upokojila in se sedaj že šesto leto povsem posveča fotografiji. V galeriji Kulturnega doma v Gornji Radgoni je od 6. junija dalje na ogled razstava, na njej pa 21 umetniških fotografij cvetja, ki jo je sama naslovila »Rože iz mojega vrta«.
V torek, 4. junija 2013, je v OŠ Ivana Cankarja Ljutomer, potekalonadaljevanje permakulturne delavnice, ki je bila organizirana že 21. maja 2013. Takrat smo starši, učitelji in učenci aktivno sodelovali pri zasaditvi in ureditvi šolskega vrta. Pri drugem srečanju pa nam je nažalost zagodlo „kislo" deževno vreme in tako nismo mogli na teren, ampak smo se zbrali v šolski zbornici, kjer nam je organizator in strokovnjak za permakulturo, Tomislav Gjerkeš, še teoretično bolj nayorno ...
Prostovoljno gasilstvo ima na Slovenskem čez 140-letno tradicijo. Ljudje se združujejo v gasilska društva, da bi učinkoviteje preprečevali in gasili požare. Naloga gasilskih društev je veliko več, kot le gašenje in reševanje v primeru požarov. V njih so ljudje našli socialno oporo in solidarno, nesebično pomoč ob vsakršni nesreči.