Na večernem nebu lahko vsako leto med 17. julijem in 24. avgustom opazujemo roj meteorjev Perzeidi. Največ utrinkov na nebu pa je vidnih iz 12. na 13. avgust. Vrhunec roja je sicer zelo širok, zato jih lahko opazujemo več noči, v glavnem pa jih vidimo na severni polobli. Ko roj doseže svoj vrhunec, lahko vidimo več kot 60 meteorjev na uro.
Slovenijo so po vročinskem valu z zahoda zajele nevihte s točo. Nevihtni oblak se je pomikal proti severovzhodu in zajel tudi naše kraje, kjer so se ponekod pojavile močnejše nevihte s sunki vetra. Ozračje se je nekoliko ohladilo.
Pred dnevi smo poročali o plazu, ki se je lansko jesen sprožil tik ob cesti v Kuršincih in odnesel tudi bankino ob cesti, kar je močno poslabšalo prometno varnost. Danes z veseljem poročamo, da so delavci Nograda pričeli s sanacijo plazu, tako da bo promet kmalu zopet potekal varno.
Po vročinskem valu s temperaturami skoraj 40 stopinj C, ki je trajal zadnjih nekaj dni, nas je v sredo prešel hladnejši zrak z močnim nalivom, sunki vetra in točo, kot je bilo tudi napovedano. Sedaj lahko tudi nekoliko lažje zadihamo, saj se je ohladiloza okoli 10 stopinj C.
Po vročinskem valu minule dni, ko so se temperature povzpele tudi do 40 stopinj C in je bil za večji del Slovenije razglašen rdeči alarm zaradi velike toplotne obremenitve, sedaj nad naše kraje prihaja hladnejši zrak z neurji, ohladilo se bo vsaj za 10 stopinj C.
V teh dneh nas pretresa tragedija družine, katera je zaradi male jame na bankini ob cesti pri Vojniku, izgubila nekaj najdražjega, svojega otroka. Kot je v takih tragičnih dogodkih pri nas v navadi, se je že začelo iskanje krivca za nastalo jamo, oz. ne iskanje krivca, temveč prelaganje odgovornosti z enega na drugega, tistih, ki bi morali to, kot še milijon drugih jam in lukenj na slovenskih prometnicah, katere na nekaterih delih komaj še lahko imenujemo ceste, zakrpati. Žal nam je epilog ...
Iz petka na soboto je naše kraje zajelo obilno deževje, ki povzroča nemalo težav. Reka Ščavnica je presegla opozorilne pretoke in se je razlila znotraj poplavnih območij in postopno upada. ARSO opozarja, da bo Mura v noči na nedeljo in v nedeljo še nekoliko narasla in predvidoma v nedeljo zvečer v Gornji Radgoni dosegla največji pretok okoli 700 m3/s. Uprava RS za zaščito in reševanje pa poroča o številnih intervencijah na našem območju.
Nad naše kraje je v sredo popoldan prišel hladnejši zrak z nevihtami in padavinami. Ob 19.00 je območje naselij Fokovci, Selo in Vučja Gomila v Prekmurju zajela nevihta z dežjem in točo velikosti lešnika. Po prvih podatkih je nastala škoda predvsem na povrtninah.
Te dni nas je zajelo že prav poletno vreme s temperaturami okoli 30 stopinj C. Tudi danes se bodo v naših krajih temperature povzpele do 29 stopinj C, a se bodo popoldne na severu začele pojavljati krajevne plohe in nevihte, zvečer in ponoči pa bo občasno deževalo tudi drugod po državi, vmes bodo tudi nevihte.
V zadnjem času v deželi ob Muri se opaža, da se v naravi giblje veliko lisic, ki iščejo razna zavetja in hrano. Lisice se najraje zadržujejo v gozdovih, na zapuščenih poljih, travnikih. Lisica spada v družino psov in red zveri in je najbolj razširjena po svetu.